©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


16 sierpnia 2010

a słonko bezlitośnie grzejeźródło: www.alriyadh.com

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Wytrwałości w Ramadanie! - duża próba w tej temperaturze. Z tego co wyczytałam w następnym roku będzie nie lepiej- czas ramadanu przypadnie na lipiec-sierpień ( do przodu).

Ariadna

Umm Latifa w Królestwie Saudów pisze...

Dziękujemy! To prawda, ramadan co roku zaczyna się kilka dni wcześniej niż poprzedni... Tutaj chyba różnice mało odczuwalne - temperatury w tym okresie są takie same... Ale jest klimatyzacja i zmienione godziny pracy. Trudniej zdecydowanie mają muzułmanie poszczący w Europie - zachód słońca jest później, nie w każdym domu klimatyzacja - a upały dokuczają, no i w pracy nikt godzin nie zmieni...

Callas pisze...

Witam Umm Latifa po dłuzszej przerwie. Widze ze sporo osób tu zagościło w Twoich komentarzach. Cieszy mnie to, bo chyba coraz wiecej osób chce poznac tą zadziwiającą kulturę i religię, a pani tak pięknie to opisuje.
Ten żart rysunkowy w pełni oddaje upał który panuje na tym terenie.
Pozdrawiam gorąco i zycze dobrego Ramadanu.

Umm Latifa w Królestwie Saudów pisze...

Witam serdecznie z powrotem! Mam nadzieję, że ta przerwa to po prostu wakacje? Dziękuję za dobre słowo, ramadanowe życzenia... i do poczytania!

Umm Hurajra pisze...

w wysokich temperaturach faktycznie post staje sie trudniejszy, ale z drugiej strony np we Francji post w tym roku to ok 16 godzin (fajr przed 5 rano, maghrib po 21), w Polsce fajr jest jeszcze wczesniej...
wiec trudno powiedziec kto ma "gorzej" ;)

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm