©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


12 sierpnia 2010

kampania przeciw terroryzmowi

Miało być o terroryzmie... Arabia rozpoczęła z nim walkę lata temu i walka ta trwa po dziś dzień. Ataki terrorystyczne miały miejsce w Arabii - czy to na obiekty rządowe, czy na samych przedstwicieli ekipy rządzącej, czy - "przeciętnych" ludzi - muzułmanów i niemuzułmanów, ekspatriatów.  Poniższe krótkie filmy wyemitowane przez arabskie stacje satelitarne w 2005 r. są częścią kampanii Królestwa przeciwko terroryzmowi i ekstremizmowi.
Książę Salman, Burmistrz Rijadu: "Potępiamy plagę terroryzmu i nie będziemy go tolerować niezależnie z jakiej strony przychodzi. Nasza religia, islam, odrzuca terroryzm, zabijanie i krzywdzenie ludzi. Stanowisko Arabii Saudyjskiej w tej kwestii jest bardzo jasne”.
Sziech Abdul-Aziz bin Abdullah Al-Szeich (uczony w islamie, przewodniczący saudyjskiej Rady Uczonych Seniorów): "Terroryzm jest zbrodnią i przelewa krew niewinnych istot, jest zamachem na bezpieczeństwo, sieje wśród ludzi strach i kreuje problemy społeczne. Tego zabrania islam!"

Brak komentarzy:

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm