©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


20 lipca 2008

69 letnia kobieta zginęła prowadząc samochód

Saudi Gazette; przekład Umm Latifa
HAIL – 69-letnia kobieta zgineła w wypadku samochodowym. Samochód, który prowadziła zderzył się z samochodem którego kierowcą był 14 letni chłopciec, wg (gazety) Al-Hayat.
Abdul Aziz Al-Zenaidi, rzecznik regioniu Hail powiedział, że chłopiec odniósł nieznacze obrażenia. Wypadek miał miejsce o 7:30 rano w czwartek.
W odległych rejonach Królestwa, kobiety często prowadzą samochody zawożąc dzieci do szkoły lub robiąc zakupy. Władze zabraniają kobietom prowdzić w miastach i większych wioskach. Dwa tygodnie temu 20-letnia dziewczyna zginęła w wypadku, prowadząc samochód w Rijadzie.

Ode mnie: Prowadzenie samochodu w Arabii to nie lada wyzwanie. Mimo rewelacyjnego stanu dróg (w Rijadzie pięciopasmowe autostrady), poziom kultury jazdy jest zatrważający. Drogówka zdecydowanie zbyt mało uwagi poświęca łamanym przepisom drogowym. Problemem są min. kierowcy z krajów mniej rozwiniętych, którzy bardzo często w Arabii....uczą się dopiero prowadzić. Saudyjczycy też nie są aniołami na drogach, choć jako kierowcy od małego mają w prowdzeniu ogromną wprawę. Dużym problemem jest młodzież i tzw. "joy riding" - szybka jazda samochodem (najczęściej pożyczonym lub "pożyczonym") po ulicach miast.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Salam aleikum,

Bardzo ciekawy blog, niedlugo lece do Riadu i bede tam mieszkala, jak mozna sie z Toba skontaktowac?

pozdrawiam,
Umm Sultan

Umm Latifa pisze...

salam alaykum wa rahmatullah,
kayfa haluk Umm Sultan, podaje adres emailowy: ummlatifa(malpka)yahoo(kropka)com
(w tym formacie, aby mnie span nie zaatakowal)
salam alaykum

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm