©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


22 lipca 2008

SAUDYJSCY KRĘGLARZE NIE DOJEŻDZAJĄ NA ZAWODY W USA

Razan Baker | Arab News
DŻEDDA: Czteroosobowa drużyna saudyjska nie wzięła udziału w 10tych Mistrzostwach Świata Młodzieży w Kręglarstwie w Orlando, w Stanach Zjednoczonych ze względu na opóźnienia w prodecurach wizowych w Ambasadzie Amerykańskiej. Przewodniczący saudyjskiej Federacji Kręglarskiej, Ibrahim Dżuraifani wini Ambasadę Amerykańską w Rijadzie za foul-up. Dżuraifani powiedział, że kręglarze i pozostali członkowie delegacji saudyjskiej złożyli podania o wizy w ambasadzie już 15 maja [...] Mistrzostwa rozpoczęły się 18 lipca i trwać będą do 23 lipca. Dżuiraifani zaznaczył, iż złożone zostały wszystkie dokumenty oraz list od Amerykańskiej Federacji Kręglarskiej, zaświadczający o kwalifikacjach drużyny i udziale, aczkolwiek ambasada nie wzięła go pod uwagę". Wg Dżuraifani Ambasada Amerykańska oświadczyła, iż zawody nie są sprawą niecierpiącą zwłoki i wyznaczyła termin wizyty na 16 sierpnia. Czterech kręglarze, bracia al-Szaikh, Bader, 21, Hassan, 17, Fahad Juraifani, 16, i najmłodszy Faisal Sugati, 15, ciężko trenowali przez ponad cztery miesiące aby zakwalifikować się w zawodach. [...] Bader zajął piąte miejsce w Masters event w 9tych Mistrzostwach w Niemczech w 2006 r., Tamman Sharif zajął drugie miejsce w piątych zawodach w 1998 w Korei Południowej.
Komentarz: Od tragicznych wydarzeń 11.o9. Saudyjczycy napotykają spore trudności w uzyskaniu wiz do Ameryki, a procedury przyznawania wiz trwają niekiedy miesiącami. Warto jednak zaznaczyć, iż w USA studiuje obecnie około 15 tyś. Saudyjczyków, a wg przedstawiciela Ambasady Stanów Zjednoczonych, Ambasadora, Forda Frakera (kwiecień 2008), Amerykanie planują zwiększenie ilości wiz naukowych do 30 tys. w przeciągu pięciu lat.

Brak komentarzy:

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm