©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


1 lipca 2008

LATO

jest bardziej niż upalne.. Temperatury w ciągu dnia przekraczają 50 stopni, w nocy oscylują międy 45-48 stopniami Celsjusza.. Gdyby nie wszechobecna klimatyzacja, podejrzewam, że wszyscy leżelibyśmy przez całe dnie, unikając najmniejszego ruchu. Pranie schnie w przeciągu 15 minut... Z kranu z zimną wodą płynie ciepła (w Arabii używa się term do ogrzewania wody w domach, latem w ogołe ich nie używamy).

Ten, kto może, ucieka z Arabii do chłodniejszych krajów lub wyjeżdza do tych części Arabii, w których temperatury są niższe (np. górzysty Taif, Abha).

Rijad latem pustoszeje, Saudyjczycy wywożą żony i dzieci do rodzinnych miejscowości, wiosek. Jeśli chodzi o lokalną turystykę, zaczyna się dopiero rozwijać, aczkolwiek przez wzgląd na rosnącą inflację, wyjazd całej rodziny (2+4, plus często babcia), stanowi znaczny koszt w budżecie. Ceny w nadmorskich kurortach nie są przyjazne średnio-zamożnym obywatelom, stąd opcja wysłania dzieci i żony na "wieś" jest jedną z najbardziej popularnych przez wzgląd na niskie koszta.

 Ci, którzy o budżet się nie troszczą, wyjeżdzają z rodzinami przeważnie do Egiptu (wielu z zamożniejszych Saudyjczyków ma w Egipcie wykupione mieszkania na własność), Indonezji, Malezji. W krajach tych zakryta Saudyjka nie wywołuje zdziwienia ani zainteresowania, przez wzgląd na wspólny mianownik islamu, i Saudyjczycy czują się tam bardzo komfortowo.

satyra Saudi Gazette

Brak komentarzy:

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm