©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


27 lipca 2008

ILE ETIOPKA MOŻE ZAROBIĆ W ARABII...

By Hatim Al-Mas’oudi, Saudi Gazette MAKKAH – Przedstawiciele mekkańskiego Wydziału Paszportów zaaresztowali w czwartek dwie siostry z Etopii, Fatimę i Mabroukah, które przyznały się do oszukiwania Saudyjek sprzedając im po zawyżonych cenach kosmetyki wybielające skórę. Według płk. Ayidh Bin Tighaliib Al-Luqmani, Dyrektora Wydziału Paszportów, siostry zatrzymano w dzielnicy Dżarwal. Obie kobiety przebywające na terenie Arabii nielegalnie, odwiedzały mekkanki w domach zarabiając na malowaniu wzorów na stopach i dłoniach henną oraz nakładając hennę na włosy. Rozprowadzały ulotki reklamujące ich usługi w salach weselnych, parkach, centrach handlowych. Wg Fatimy, kobiety wjechały do Arabii na podstawie wiz na pielgrzymkę umrah i po upłynięciu daty ważności wizy ukrywały się na jednej z gór w dzielnicy Dżarwal (domy w Mekce wybudowane są na zboczach gór). “Ponieważ w naszym kraju zajmowałyśmy się malowaniem wzorów henną, zaczęłyśmy robić to samo w Mekce, oferując 25% od naszych zarobków pomocom domowym za reklamę naszych usług. Nasze wynagrodzenie wynosiło 100 rijali saudyjskich za wzory malowane henną na dłoniach i stopach, i stałyśmy się tak znane, że ich numery telefonów były rozwytywane.” “Po kliku miesiącach, postanowiłyśmy rozszerzyć naszą działalność,” mówi Fatima. “Słyszałyśmy jak Saudyjki rozmawiały ciągle o kremach wybielających, olejkach do włosów i innych kosmetykach. Kupowałyśmy oleki w sklapach zielarskich i przelewałyśmy je do butelek na których naklejałyśmy nasze etykiety. Pobierałyśmy od 5 do 10 razy więcej za dany produkt, i czasami nasze dzienne zarobki sięgały 2000 sr.” Wg Fatimy siostry zarobiły około 200,000 sr w przeciągu dwóch lat. Za tą kwotę kupiły w Etipii dwa domy. – Okaz * * * Moje 3 grosze: Saudyjki wydają się być opętane manią rozjaśniania cery. Im skóra bielsza, tym dziewczyna ładniejsza (biznesu na solarium nie da się zrobić). Włosy są ozdobą kobiety i atutem - im dłuższe, tym ona ładniejsza. Stąd też pełno tu różnego kremów wybierających i olejków, toników do włosów - do wcierania, trzymania na głowie przez 12 godzin, masowania... A zatem piękno kobiety wg Saudyjczyków kryje się w: - długich, gęstych, prostych (koniecznie) włosach (kręcone - nie) (a jeśli są blond to już można "oszaleć") i jaśniejąca blaskiem białą cerą. Jeszcze - duże oczy i długie rzęsy (maskary kupują kobiety na tony).

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Witam, na wstępie chciałem powiedzieć że bardzo podoba mi się Twoj blog, mnóstwo ciekawych informacji o Arabii Saudyjskiej które trudno ogólnie znaleść w sieci. Arabia S. fascynuje mnie od jakiegoś czasu i tak czytam i czytam i gdzieś wyczytałem że tam zakazana jest ... muzyka. Na twoim blogu też nie znalazłem żadnych informacji na ten temat. Możesz coś o tym napisać? Jeśli to prawda to czy to znaczy że tam się nie wydaje płyt? Nie słucha niczego? Nie ma odtwarzaczy CD ? Nie gra się na przyjęciach? Czy coś mi się gdzieś źle przeczytało i pod tym względem wszyskto tam jest w "normie" ? Sory że w komentarzu ale nie znalazłem nigdzie maila do Ciebie.

Anonimowy pisze...

Cześć, ja tez jestem żoną Saudyjczyka - może zalożymy klub? ;)
Fajny blog. Mój jest narazie w formie poradnika o malżeństwie mieszanym, oglądnij jak chcesz (www.malzenstwo_miedzykulturowe.blogspot.com)
Pozdrawiam, Munira

Umm Latifa pisze...

Cieszę się, że blog się podoba. O muzyce - już opublikowałam odpowiedz. Jeśli będziesz mieć jakiekolwiek inne pytania, proszę zadawaj - są mi ogromnie pomocne w wyjaśnianiu tego, co o Arabii tajemniczne, nieznane lub błędnie rozpowszechaniane.

* * *
Muniro, salam alaykum, klub ekstra sprawa. Próbowałam rzucic okien ma twój blog, ale niestety - albo blogger nawala albo co innego, bo ujawnia mi się info "Blog not found".

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm