©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


12 lipca 2008

bazar dla młodych przedsiębiorcówFouzia Khan; Saudi Gazette


Dżeddach – W Centrum Handlowym Tahlia, w śródę, w ramach Letniego Festiwalu w Dżeddzie odbyły się targi promujące produkty młodych saudyjskich przedsiębiorców. Targi zorganizowały saudyjskie bizneswomen, Abiir Arif oraz Hannan Arif. [...]

Na ponad pięćdziesięciu stoiskach wystawiono różnorodne towary, min. domowe wypieki, ozdoby do domu, biżuterię, perfumy, ubrania, abaje, ziołowe herbaty, produkty spożywcze, malowaną ręcznie porcelanę, tradycyjne saudyjskie rękodzieła.

Wg Hanan Arif, dziewięćdziesiąt procent przedsiębiorców wystawiających na targach to Saudyjczycy. Młodzi Saudyjczycy, zwłaszcza kobiety, umieją promować swoje produkty. Większość kobiet pracuje w domu przyjmując zamówienia od klientów. Po raz pierwszy umożliwiono im publiczną prezentację ich wyrobów.

Uczestniczka targów, Saudyjka, Modha Khodża, wypieka ciastka w domu i dostarcza do firmy Skitchen. Ma jednak nadzieję, że uda się jej wkrótce otworzyć własny sklep. Jej wyroby noszą nazwę: 'Minimoonz'

Mohammed Hasanain i Lajal Idriss dostarczają między innymi kosmetyki kilku sklepom w Królestwie, aczkolwiek po raz pierwszy prezentują je na targach, mając nadzieję, na promocję ich przedsięwzięcia w Arabii Saudyjskiej.

Roa'a Khan, 22, studiuje ekonomikę domu. Pracuje również w domu, przyjmując zamówienia na różnego rodzaju ozdoby do domu i dostarcza je do klientom. Po raz pierwszy wzięła udział w targach, by zareklamować swoje wyroby.

Saudyjki, Ghada Al-Madni i Suzan, właścicielki Choc?Art, przyjmują tylko indywidualne zamówienia. "Dzięki targom dowiedziało się o nas wiele osób, i nasze małe przedsięwzięcie -m.in. malowanie ręczne bluzek, porcelany i innych rzeczy, rozkwitnie," uważa Ghada. "Ludzie mogą zobaczyć, że specjalizujemy się również w aranżacji czekoladek na różne okazje, przyjęcia, prezenty", zaznaczyła Suzan.

na zdjęciu: Saudyjskie biezneswomen; Saudi Gazette

Brak komentarzy:

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm