©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


26 lipca 2008

Ja ci dam drugą żonę!

Khalid Al-Blahidi
KHOBAR – Po bezowocownym próbach odwiedzenia męża od poślubienia drugiej żony, kobieta skontaktowała się z... władzami. Powiadomiła Urząd Miejski w al-Thuqbah w w Chajbarze (Khobar), że jej mąż zaczął budowę mieszkania na dachu domu bez zezwolenia, co stanowi wykroczenie w świetle prawa komunalnego. Kobieta użyła nielegalnej budowy jako pretekstu do powstrzymania męża przed kolejnym ożenkiem, albowiem mieszkanie przeznaczone było dla drugiej żony. Ismail Al-Khath’ami, przewodniczący Urzędu Miejskiego w Al-Thuqbah polecił wstrzymać budowę. – Okaz

Komentarz:
Jak widać, nie wszystkim Saudyjkom w smak jest dzielenie męża z inną "połowicą". Warto wiedzieć, że wg islamu każda żona ma prawo do własnego mieszkania (oddzielnego) lub domu (zależnie od warunku w kontrakcie małżeńskim i wymogów kobiety). Nie oznacza to, że mieszkanie czy dom ma być w jej imieniu... choć może, jeśli mąż jest na tyle szczodry i zamożny.

Brak komentarzy:

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm