©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


8 września 2010

co lubię

Ja w Polsce 2009... 

Jak zabawa, to zabawa!

(zaprosiła mnie do niej Mama Ammara).

Lubię:

W Malinowej lody jeść
Z siostrą pogaduchy pleść 
Grzyby zbierać z Babcią Olą
I z Cioteczką to i owo 
W kuchni Mamy z nią posiedzieć 
U przyjaciół się zasiedzieć 
Uśpić dzieci oraz męża
Wśród zieleni się odprężać
Z mądrym człekiem porozmawiać
Grafomanię swą uprawiać.

I muszę, po prostu muszę dodać - nie lubię, ja uwielbiam "Berek Literek" Agnieszki Frączek. Idźcie do księgarni i kupcie. Śmiechu masa przy lekturze dla dzieciaków. 


Źrebak
Źrebak chciał na gałąź wleźć...
Ździebko potłukł zad. I cześć. 

albo

Naga prawda
Co tu wkoło się wyprawia
odkąd pawian
spotkał pawia!
- To bezprawie! - pawian prawi. 
Pupę w tęczę paw oprawił, 
a ja mam ją nagą prawie! 
Może piórko sobie wprawię....? 


A i chciałam też napisać o tym, czego nie lubię. I tak pomyślałam, skoro wszyscy piszą o tym co lubią, to może jednak warto dodać do tej zabawy element "nielubiany"? Zuzo Moll, Mamo Ammara zachęcam do przyłączenia się i dopchania pod (lub poza) "lubianymi" - nielubianych na blogach.

Co do zaproszeń, to niestety, blogowicze, których śledzę już o tym co lubią napisali, a zatem nie pozostaje mi nic innego jak po prostu - zaprosić do przyłączenia się do wynurzeń tych wszystkich, którzy Arabię odwiedzają, czytają, swoje blogi mają (a jeśli nie mają - to przecież moją mi powiedzieć w komentarzu poniżej co lubią a czego nie) i których nikt jeszcze nie zaprosił (i proszę dać mi znać, jeśli przyjmiecie zaproszenie :). Ja z racji braku czasu, niestety, niewiele w necie czytam. A do tego ostatnio opętał mnie Sołżenicyn. Można podać dalej. tzn nie Sołżenicyna, tylko zabawę.

Czego nie lubię napiszę wkrótce tu, poniżej. Teraz idę spać, bo u nas 5:49. Dobranoc!

Dobry wieczór. Wywiązując się z obietnicy, niniejszym dodaję czego nie lubię (kolejność  przypadkowa, zamykam się również w przepisowych dziesięciu numerach)
  1. wulgaryzmów 
  2. wredoty 
  3. smutku 
  4. tęsknoty 
  5. chamstwa 
  6. pijaństwa 
  7. nienawiści 
  8. draństwa 
  9. bezmyślności 
  10. i w rybie ości.

10 komentarzy:

Mama Ammara pisze...

Umm Latifo - super :-). Wielkie dzięki za przyłączenie się do zabawy i to w tak oryginalnym stylu :-).
Ja się boję, że mnie posądzą czytelnicy o malkontenctwo i negatywne podejście do rzeczywistości(swoją drogą listę 10 lubianych mogłabym rozwijać i rozwijać - wpisując weń choćby niektóre z pkt., które wymieniłaś Ty) , ale może rzeczywiście otworzymy niniejszym osobną zabawę pod tytułem "Czego nie lubię - 10 top lista" lub "10 nielubianych" lub "10 nielubstw"?

Anonimowy pisze...

jak to dobrze z samego rana ucieszyc sie ,wole dzis to co lubie , ale o tym pozniej , wielkie dzieki Umm Latifo za ogromne poczucie humoru /jak widac na zdjeciu/ i radosc zycia , choc nie zawsze swieci sloneczko , wiele radosci z zakonczenia ramadanu a dzieciom oczekiwanych prezentow i cieszcie sie swietem ...bama

Monika pisze...

Umm Latifo droga, z wielką przyjemnością zawszę Cię czytam, choć komentarzy nie pisuję. Tym razem jednak po prostu nie mogłam się powstrzymać. Wpis rewelacyjny!!! Zdjęcie tym bardziej :D :D :D Jesteś cudna.

Z okazji nadchodzących wielkimi krokami świąt, najlepsze życzonka, Eid Mubarak.
I oby dobry humor nigdy Cię nie opuszczał :)

UMM LATIFA w Królestwie Saudów pisze...

BaMo Droga, zazdroszczę wypadu do lasu i... składania szafek kuchennych u Pra. Montowanie szafek i mebli jest to również jedno z moich ulubionych zajęć, ku radości wielkiej (jakże mogłoby być inaczej) mego męża..

UMM LATIFA w Królestwie Saudów pisze...

Mamo Ammara: no toż bawmy się dalej ;). choć rzeczy nielubione u mnie - na poważnie.

UMM LATIFA w Królestwie Saudów pisze...

Monika: Życie trzeba sobie trochę urozmaicać ;). Mam wrażenie, że muzułmanki często jawią się jako osoby pozbawione "nuty szaleństwa" i poczucia humoru... Wszystkiego najlepszego również! Uściski!

Anonimowy pisze...

oj ja tez nie lubie tych rzeczy z listy,
ubolewam ze w Polsce niestety tego duzo;/
bardzo sympatyczna z Pani osoba Umm Latifo!:)
pozdrawiam serdecznie, Eid Mubarak!
Iza

UMM LATIFA w Królestwie Saudów pisze...

@ Iza: Pani Izo, dziękuję, dziękuję, dziękuję...

Mama Ammara pisze...

Umm Latifo, mam nadzieję, że też niedługo spełnię obietnicę :-).
Uściski!

Sofija pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm