©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


7 września 2010

święta (id al-fitr 2010) za chwilę

Ostatnie dni ramadanu to znów wzmożone zakupy. Tym razem Saudyjczycy odwiedzają sklepy poszukując prezentów dla najbliższych. W zwyczaju jest obdarowywanie dzieci słodyczami (czekoladki i cukierki czekoladowe zalały rynek)  - ale radość chyba większa, kiedy w ciągu roku te są limitowane (nie zapomnę cudownych chwil wigilijnych za lat dziecięcych, kiedy pomarańcze były od święta...).  Zakupy obejmują też produkty spożywcze (głównie ryż), które zostaną przekazane przed modlitwą świąteczną ubogim. Wielu Saudyjczyków zakat al-fitr (jałmużnę z okazji końca postu) przekaże w tym roku organizacjom charytatywnym działającym na rzecz powodzian w Pakistanie.

Według ostatnich doniesień prasy lokalnej pierwszym dniem świąt będzie prawdopodobnie piątek, 10 września, aczkolwiek już od jutra będą prowadzone obserwacje nieba w celu dostrzeżenia nowiu księżyca.

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem (08.09.) nadanym własnie w telewizji KSA 
- świętujemy w piątek, 
10 września. 

Powiązane: id al-fitr - święto z okazji zakończenia postu

Brak komentarzy:

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm