©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


11 lutego 2009

Dia Aziz Dia, malarz, rzeźbiarz

Saudyjski artysta, z którego biografią można zapoznać się na stronie DiaAziz. Zob: rzeźby, piórkiem, obrazy olejne, zdjęcia

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Witam Umm Latifo:-)
Zwracam sie do Ciebie bo jestes osoba, ktora wie duzo o Islamie czesto wiecej niz muzulmanki z urodzenia:-), wiec na pewno otrzymam konkretna odpowiedz na moje pytanie. W UAE gdzie mieszkam, ostatnio w prasie kobiecej jest bardzo duzo przerazajacych artykolow dotyczacych obrzezania kobiet. Ofiarami sa muzulmanki, ale nie tylko. Zwyczaj praktykowany do dnia dzisiejszego w Afryce i miedzy innymi w Arabii Saudyjskiej. Po przeczytaniu tych artykolow w mojej pracy wybuchla dyskusja na ten temat. mam w pracy kolezanke, ktora jest muzulmanka bardzo zreszta otwarta na dyskusje i inteligentna i ona zapytana czy sa jakies przeslanki w Koranie na temat obrzezania kobiet powiedziala, ze cos podobno jest w Sunnach, ale tak na prawde to sama dokladnie nie wiedziala. no i teraz wreszcie moje pytanie - Jak to jest z obrzezaniem kobiet wedlug Islamu czy sa jakies zalecenia czy nie? i jak duzy jest to problem w Arabii i czy cos sie zmienia w kierunku ochronny kobiet przed tym okrutnym przeciez zwyczajem?

Pozdrawiam z Dubaju
Natka

umm Latifa pisze...

Natko, odpowiedz dot. islamu opublikuje na blogu Muzulmanki. Odnosnie sytuacji w Arabii Saudyjskiej, nie orientuje sie szczegolowo. Obrzezanie kobiet nie jest tu praktyka nagminna, dotyczy zazwyczaj obszarow wiejskich, ludzi nie posiadajacych wyksztalcenia, i nie jest regula. Nie jest tez specyficzne (obrzezanie kobiet) dla islamu, np. w Egipcie praktykowane wsrod koptyjek rowniez.
Usciski.

Daniel pisze...

Salam
Droga Umm Latifo, a czy mogłabyś kiedyś napisać coś na temat saudyjskich poetów i ich wierszy? Z tego co wiem to Saudyjczycy bardzo lubią poezję.. Jak się to ma do rzeczywistości?
Czy czytują czasami niesaudyjskich poetów np. perskich jak Rumiego, Hafiza ? Choć akurat ta dwójka jest dość specyficzna...

A czy Pani lubi arabską poezję? :)
Pozdrawiam

umm Latifa pisze...

salam
o poezji saudyjskiej czy arabskiej, niestety nie posiadam zbyt wiele wiedzy, nie znam na tyle arabskiego by moc swobodnie czytac wiersze, a i czasu mi tez na to brakuje... Tutaj musze wiedze swa podszlifować ;-), zapytam meza i siostre meza. Znalazlam kiedys w necie jeden wiersz saudyjskiego poety w wersji angielskiej, ktory mi sie spodobał, jest Tu:
http://arabiasaudyjska.blogspot.com/search?q=twoje+oczy

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm