©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


13 września 2008

10-letnia saudyjska wynalazczyni i pisarka

Książę Miszaal Bin Abdul Aziz przyjął w swoim pałacu w Irqa na przedmieściach Rijadu, najmłodszą saudyjską wynalazczynię i pisarkę, 10- letnią Rada'ę Ibrahim Al-Khilaifi i jej brata. Rada zodbyła uznanie specjalistycznego międzynarodowego komitetu z siedzibą w Szwajcarii. Przedstawiła kilka wynalazków, napisała i wydała trzy książki. Książę Miszaal pochwalił osiągnięca Rada’y. Saudi Press Agency

6 komentarzy:

Maria pisze...

a co ona takiego wynalazla?

Zarul pisze...

Doskonałe pytanie!

umm Latifa pisze...

chyba pozostanie retoryczne - nic nie udalo mi sie znaleźć, a też ciekawam....

Anonimowy pisze...

Moze to nieodpowiednie miejsce, ale chcialam zapytac, bo slyszalam, ze w latach 80-tych w KSA nie rejestrowano urodzen dziewczynek a tylko chlopcow. Czy to prawda i czy jest tak do tej pory?
PS Dziekuje za Twoja prace przy tym blogu, dla wielu jest to jedno z nielicznych zrodel dowiedzenia sie czegokolwiek o KSA bez "odpowiedniego" nastawienia.
U.M.

Anonimowy pisze...

ja wiem zabezpieczenie dla dzieci przed asfiksją

umm Latifa pisze...

O aktach urodzenia, dok. identyfikacyjnych odpowiedź ukazała się na blogu:
http://arabiasaudyjska.blogspot.com/2008/09/sdgdfjgdfkjghdfkjghkdsfjghkdfjgh.html
Pozdrawiam, i dziękuję za słowa uznania.

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm