©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


19 września 2008

spożywcze produkty i sklepy

W Arabii można kupić wszystko. Oczywiście, nie znajdziemy polskich smaków (kilka produktów, czytaj CZY SAUDYJCZYCY WIEDZĄ, GDZIE LEŻY POLSKA), ale wybór produktów spożywczych jest duży.
W Rijadzie najbardziej popularne spożywczaki to: (znane Polakom) Carrefour, Geant (errata: w 2009 roku Geant został w Arabii przejęty przez sieć Panda); Danube, (lokalne) Panda i HyperPanda, Tamimi Safeway, Euromarche (duży wybór produktów "zachodnich"), Othaim.
Cudzoziemcy najczęściej odwiedzają Tamimi, Danube i Euromarche, tutaj znajdziemy największy wybór produktów europejskich, poza wyrobami lokalnymi. Zob. Oferta Carrefoura.
A zatem nie trzeba zabierać ze sobą konserw ani zupek w proszku (chyba że czerwony barszczyk ;-)).

zdjęcie: Carrefour Le Mall w Rijadzie (ze strony internetowej Carrefoura)

ps. Do szarlotki plecam kwaśnie zielone jabłka amerykańskie (m.in. są w sprzedaży chińskie - Fuji, francuskie - Gala; dziwne że z Polski, kraju jabłka i ziemniaka, tych produktów nie sprowadzają).

4 komentarze:

Maria pisze...

konserw nie polecam zabierac bo wwoz wieprzowniny chyba nie jest zbyt legalny ;)
Podzielilabys sie jak mozesz przepisem na szarlotke :)

umm Latifa pisze...

Oczywiscie, ze woz wieprzowiny pod kazda postacia jest zabroniony, ale przeciez nie tylko swinki konserwuja w RP...
Przepisem na szarlotke chetnie sie podziele, bo rewelacyjny (szarlotka mojej znajomej z Argentyny!) - przesle Ci na priva, bo nijak temat na bloga o Arabii Saudyjskiej.

Maria pisze...

w pl nawet do drobiowych wyrobow dodaja tluszcz wieprzowy (chociaz nie podejrzewam ze o to kogos beda scigac jak sobie na uzytek wlasny przywiozl) nie widzialam tu natomiast naszych ryb w puszkach jak szprotki sledzie w sosie pomidorowym

umm Latifa pisze...

eee, no chyba nie do wszystkich... sledzie mozna kupic (produkcja niemiecka), szproty zapuszkowane tez sa... na 100% w Carrefourze. My glownie pozeramy tunczyka, raz mnie smak na sledziki naszedl. Ale... niemiecki sledz nijak sie ma do sledzikow domowej roboty mej Mamy..

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm