©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


4 września 2008

jak Saudyjczycy odnoszĄ sieĘ do kogos takiego jak MY

Normalnie. Saudyjczycy przyzwyczajeni są do obcokrajowców pracujących w Arabii, niemuzułmanów (zwłaszcza w dużych miastach). Bez cudzoziemców na kontraktach (od zwykłego sprzątacza po wysokie stanowiska) Arabia nie mogłaby istnieć, od lat obcokrajowcy są niedołącznym "elementem" (bez złych skojarzeń proszę, haha) Królestwa. Najczęściej widuje się ich (Europejczyków, Amerykanów - ludzi "Zachodu", mężczyzn i kobiety) w centrach handlowych i hipermarketach - podczas zakupów. W Arabii nie ma innych rozrywek, więc większość czasu "przyjezdni" spędzają w kampusach. Jest tu ogólnie bardzo bezpiecznie, choć na przestrzestrzeni ostatnich kilku lat były dwa (o ile się nie mylę) zamachy terrorystyczne na cudzoziemców.
Kobiety z jasną cerą, oczami niebieskimi, zielonymi i włosami blond mogą liczyć na większą atencję; ale raczej nie niekulturalne zachowania (mogą być wyjątki od tej reguły, ja o takowych nie słyszałam), jeśli to komuś przeszkadza (większa uwaga), polecam zakrywanie włosów, nic nie stoi na przeszkodzie by pobawić się w zasłanianie twarzy ;-).

2 komentarze:

Maria pisze...

ja slyszlam o przypadku napastowania w supermarkecie, mnie nie napastuja bo zachowuje sie jak dzieciak (wiec zadna atrakcja)

umm Latifa pisze...

Ciekawa jestem jak wyglada napastowanie w Arabii? Hehe. Przeciez mozna to od razu zglosic odpowiednim sluzbom i "napastnik" zostanie zatrzymany. Polecam wpis o karze za "napastowanie kobiet za pomoca lasera"....

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm