©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


18 września 2008

zakaz palenia w miejscach publicznych


Hura! Nareszcie! Wg doniesień Arab News w opracowaniu jest przepis prawny zabraniający palenia papierosów w całej Arabii Saudyjskiej, w miejscach publicznych, urzędach pod karą 200 saudyjskich rijali; teraz czekam na absolutny zakaz sprzedaży papierosów...

6 komentarzy:

Maria pisze...

i bardzo dobrze mam nadzieje ze beda ich lapac :D ida w slad za wielka brytania

Anonimowy pisze...

a w jakiej cenie sa w papierosy? tak z ciekawosci paczka Malboro ile kosztuje?

pilotka

umm Latifa pisze...

Droga Pilotko, wybacz, nie odpowiem - nie wiem, nie palimy.

Anonimowy pisze...

i co przepis wszedł, lub ma szanse wejść?

Umm Latifa pisze...

Marzenie moje, nadal palą niestety (choć to nic w porównaniu z tym, co widziałam w Turcji ;).

rudzin pisze...

Jestem za stosowaniem wszelkich możliwych zakazów, zakaz palenia, zakaz poruszania się samochodem, zakaz..., zakaz..., zakaz..., w końcu nie ma jak wolna wola którą posiada człowiek :) Co mówi Koran o wolnej nieprzymuszonej woli?

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm