©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


19 września 2008

zasady przemieszczania się cudzoziemek

Zasady dot. przemieszczania się, podróżowania cudzoziemek, kobiet po Arabii są takie same jak zasady przemieszczania się Saudyjek. Cudzoziemki mogą korzystać z taksówek, z transportu jaki zapewniają kampusy (mini busy dowożace do centrów handlowych lub zaprzyjaźnione z danymi campusami firmy "taksówkarskie"). Nie mogą prowadzić samochodów same.

Nie jest wykroczeniem w świetle prawa saudyjskiego jeśli kobieta jest w taksówce sama (przemieszczanie się grupowe jest w zwyczaju muzułmanek, związane z zasadami islamu).

Jeśli chodzi o siedzenie w taksówce, należy przestrzegać lokalnej etykiety, opisanej w poprzedniej notce; można dowiadywać się o cenę przed zajęciem miejsca w taksówce (targować, uzgadniać). Najlepiej jednak mieć zaprzyjaźnionego taksówkarza; wywiedzieć się można wśród mieszkańców kampusów lub - grupie internetowej Expats in Saudi Arabia (podaję link w prawiej kolumnie bloga).

 zob. CZY KOBIETA MOŻE SAMA JECHAĆ TAKSÓWKĄ

Brak komentarzy:

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm