©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


7 sierpnia 2008

inflacja w Arabii Saudyjskiej


Inflacja w Arabii Saudyjskiej wzrosła o 10,6% w czerwcu 2008, osiągając najwyższy od 30 lat poziom - przede wszystkim ze względu na wzrost cen produktów spożywczych i kosztów życia według danych oficjalnych. - Reuters
komiks: Saudi Gazette

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

czy rzeczywiście jest tak drogo?Czy za równowartość 20000zł można się utrzymać?Lub coś odłożyć?

umm Latifa pisze...

dwudziestu tysięcy? Hoho. Anonimie, inflacja, inflacją, ale nie dajmy się zwariować. Saudyjczycy pracują niekiedy za 3.000 (trzy tysiące) rijali miesięcznie i utrzymują żony i dzieci... A i są cudzoziemcy, którzy pracują za 800 rijali miesięcznie i odkłądają. Dla chcącego nic trudnego. Zależy na jakim poziomie chce się (i może) żyć. Ostatnio trochę się uspokoiło z tymi skokami cen.

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm