©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


16 sierpnia 2008

wakacyjna żona...

Dżakarta – Kiedy Saudyjczycy wybierają się latem na wakacje do Indonezji, wzrasta liczba małżeństw turystycznych. Według urzędników, saudyjscy turyści biorą za żony miejscowe kobiety na czas wakacji, kiedy wakacje się kończą, panowie wracają do swoich domów, zapominając o wakacyjnych żonach.

Faraj Al-Dawseri, pracownik Ambasady Saudyjskiej, odpowiedzialny za sekcję d/s obywateli Królestwa, informuje o przypadku czterech młodych Saudyjczyków, którzy wzięli za żony cztery Indonezyjki w Bandon, 220km od Dżakarty. Saudyjczycy zaznaczyli, iż małżeństwa są nieoficjalne, albowiem nie wystąpili z wnioskiem o zezwolenie na ślub z cudzoziemką do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Arabii Saudyjskiej i w zamian małżeństwa zostały zalegalizowane przez imama meczetu w obecności ojca dziewcząt. Mężczyźni oświadczyli, że nie oszukali swego teścia, albowiem powiadomili go, że małżeństwa zostają zawarte tylko po to, by "uchronić się przed pokusą". Również zaznaczyli, że podjęli wszelkie środki ostrożności, aby nie powić potomstwa, albowiem małżeństwa były jedynie "turystyczne".

Al-Dawseri zaznacza, iż w Indonezji są tysiące dzieci opuszczonych przez saudyjskich ojców (za: Al-Watan). Wiele spraw nie zostaje zarejestrowanych albowiem ofiary nie zgłaszają się do Ambasady. Ambasada stara się ułatwić kontakty między Saudyjczykami a opuszczonymi żonami i dziećmi. Al-Dawseri zaznacza, iż wzrost takich małżeństw związany jest z ofertami "swatów" ofiarujących swe usługi przybyszom z Zatoki w zamian za wynagrodzenie. Swaci mają przy sobie zdjęcia kobiet i klienci mogą wybrać żonę już za 2000 rijali saudyjskich (za: Al-Watan). – Saudi Gazette

O małżeństwie "czasowym" (muta) w świetle islamu

satyra gazeta al-Riyadh

1 komentarz:

Maria pisze...

"Mężczyźni oświadczyli, że nie oszukali swego teścia, albowiem powiadomili go, że małżeństwa zostają zawarte tylko po to, by "uchronić się przed pokusą". - nie no jasne "ozenil" sie na 2 tygodnie w wiadomym celu. przykre to jest, niczym sie nie rozni od wakacyjnej znajomosci europejczykow.

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm