©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


16 sierpnia 2008

prawo nakazuje odetchnąć od upału

Fatima Sidiya; Arab News
Dżeddah: Minister Pracy, Ghazi Al-Gosaibi wezwał pracodawców do podjęcia niezbędnych środków mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom. Prawo pracy zabrania pracodawcom wymagania od zatrudnionych Saudyjczyków jak i cudzoziemców pracy w warunkach zagrażających życiu i zdrowiu. Według artykułu 122 prawa pracy, pracodawca zobowiązany jest do troski o stan zdrowia pracowników, a zwłaszcza latem, kiedy temperatury w miejscach takich jak place budów przekraczają za dnia 50 stopni Celsjusza. Firmy zatrudniające pracowników do prac poza klimatyzowanymi wnętrzami nie mogą wymagać od nich pracy między godz. 12 a 15, w lipcu i sierpniu (najgorętsze miesiące w Arabii). Godziny te mogą zostać nadrobione dzięki nocnym zmianom. [...] Mimo ostrzeżeń i apeli, niektóre firmy lekceważą obowiązujące przepisy prawne, wymagając od pracowników pracy w powyższych godzinach.
Mimo ostrzeżeń i apeli, niektóre firmy lekceważą obowiązujące przepisy prawne, wymagając od pracowników pracy w powyższych godzinach.

1 komentarz:

Zarul pisze...

Tak patrzę sobie teraz na prognoze pogody na dziś dla Rijadu i oczom nie wierze: 43 st C !! Jak tam żyć? Ja już przy 33 st C nie wytrzymuję i jestem cały (bardzo) zły... Klimat to jedna z niewielu rzeczy które mnie skutecznie odpychają od Arabii Saudyjskiej. Mam pytanie, co prawda pisałaś już kilka razy o tym jak w Arabii jest gorąco ale nie znalazłem jakiegoś większego opisu pogody i klimatu w A.S. Wiem że lato jest tam dość ... monotonne (43 C ? na prawdę jest tak codziennie? ) ale nic nie pisałaś na temat "zimy". Jak wtedy wygląda Rijad? Jest pochmurno? Pada deszcz? jest chłodno? Jakie temperatury występują? W internecie są tylko zestawienia średnich temperatur które ni jak mają się do życia. Aha! No i jedna rzecz na myśl której robi mi się gorąco. Abaje ! Czarne! Wiadomo że w czarnym jest goręcej niż w innych kolorach. Jak kobiety to wytrzymują? Te ubrania są z jakiegoś specjalnego materiału? 43 st C i chodzić w czarnym od stóp do głów? a może jakaś ukryta klimatyzacja w torebce ? :) Aha! No i dlaczego wszystkie kobiety noszą czarne abaje a nie np. zielone? Pod pojęciem abaje rozumiem czarny strój kobiety. Przepraszam za uproszczenie. Jeśli coś pomieszałem to też przepraszam :)

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm