©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


19 sierpnia 2008

przebrani za kobiety

Muhammad Atef Al-Shihri, Saudi Gazette AL-MADŻARIDAH – W punkcie kontrolnym w poblizu Asir, zaaresztowano dwóch nielegalnych emigrantów z Jemenu, przebranych za kobiety. Wg Abdullaha Bin Ajidh Al-Qarni, rzecznika Okręgowej Policji w Asir, kierowca wiozący "kobiety" oświadczył, iż podróżuje z matką i siostrą. Policja po okryciu prawdy, zaaresztowała całą trójkę. - Okaz

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

No wlasnie jak rozpoznano plec podrozojacych i na jakiej podstawie przeprowadzono kontrole???
Karol

Umm Latifa (czyli Mama Latify) pisze...

Nie umiem odnieść się do danego przypadku, lecz identyfikacji kobiet w punktach granicznych dokonują w Arabii - urzędniczki płci pięknej. Na lotnisku, przejściach granicznych - kobiety, które zasłaniają się całkowicie przedstawiają swoje paszporty Saudyjkom. Oczywiście wszystko odbywa się w pomieszczeniach gwarantujących zarówno pracującym kobietom oraz tym, które zasłaniają twarze pełną "dyskrecję".
Kiedy kobiet w danym punkcie nie ma, pracownicy służb granicznych mają prawo poprosić kobiety o odsłonięcie twarzy w celu identyfikacyjnym. Saudyjki posiadają zarówno dowody osobiste jak i paszporty, a w nich zdjęcia z odsłoniętymi twarzami.

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm