©2008-2013 arabiasaudyjska.blogspot.com / Umm Latifa in Saudi Kingdom
ALL RIGHTS RESERVED / wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie i rozpowszechnianie artykułów, treści opublikowanych oraz zdjęć mego autorstwa bez mej zgody pisemnej zabronione.

Respect copy rights - they are protected.
Copying images, text published on the blog without a written permit from the author is forbidden, as well as removing name of the author and address of the blog from images published underneath. Do not commit cyber crime.


31 sierpnia 2008

PIERWSZA NOC RAMADANU

Dzisiaj, 31 sierpnia po ostatniej modlitwie nocnej, isza, imamowie w meczetach zaczęli odmawiać z wiernymi modlitwę tarawih - charakterystyczną dla miesiąca ramadan.
W naszej dzielnicy, choć zawsze bardzo cicho, dziś jak makiem zasiał, ciszę nocy rozcinała tylko przepiękna recytacja Koranu...
Muzułmanie z okazji rozpoczęcia ramadanu składają sobie życzenia. W Arabii już zwyczajem jest przesyłanie ich znajomym pod postacią sms'ów.
Wszystkim braciom i siostrom w islamie - Ramadan mubarak (błogosławionego i szczęśliwego ramadanu). Jutro zaczynamy pierwszy dzień postu w Arabii.

2 komentarze:

Maria pisze...

w Europie rowniez :)

Anonimowy pisze...

Chyba powinno byc "dzisiaj 31 sierpnia" a nie 31 wrzesnia?:)

"Nie wierz w czyjeś zdanie, ani go nie przyjmuj, dopóki nie przekonasz się, że jest w pełni słuszne. Postępując inaczej wyrządzasz sobie krzywdę i daleki będziesz od poznania prawdy. Traktuj ludzi z czystym sercem, bez uprzedzeń, jak ktoś, kto chce zrozumieć i słuchać, by powiększyć swoją wiedzę, i przyjąć jeśli jest słuszna, a odrzucić, jeśli jest błędna". Ibn Hazm